Драги наши ученици и родитељи,

Надамо се да сте се одморили, да сте здрави и припремљени за почетак другог полугодишта. Изменама календара образовно-васпитног рада за основну школу прописано је да се зимски распуст завршава 15. јануара 2021. године, а да друго полугодиште почиње 18.јануара 2021. године на целој територији Републике Србије.

На основу одлука Кризног штаба за сузбијање заразне болести Covid-19, донетих на седници одржаној 11. јануара 2021. године, предвиђено је да се од почетка другог полугодишта школске 2020/21. године , настава у основним школама организује према одабраном моделу школа од 1. септембра, а на основу Стручног упутства за организацију и реализацију образовно васпитног рада у основној школи у школској 2020/21. години(број 610-00-00674/2020-07 од 11. августа2020. год.) и дописа о предлозима за организацију образовно-васпитног рада у основној школи на основу Правилника о посебном програму образовања и васпитања(број:601-00-00027/4/2020-15 од 19.08.2020. год.).

Први наставни дан је понедељак, 18. јануар 2021. за све ученике од 1. до 8. разреда. Ученици првог циклуса настављају како су завршили 1. полугодиште, а за ученике другог циклуса, одељења која се деле на групе, у понедељак на наставу долази група А, затим у уторак група Б и настављају наизменично да се смењују. Све заштитне мере за спречавање ширења вируса су и даље на снази. Заштитне маске су обавезне и држање дистанце. Примењују се исти распореди уласка у школу и распоред звоњења као у 1. полугодишту , пре преласка на наставу на даљину.

Родитељи могу да се изјасне и изаберу за своју децу наставу од куће, уз подношење захтева школи, са навођењем разлога за изабрани модел наставе.

Начин реализације наставе ће се прилагођавати у складу са препорукама Кризног штаба и одлукама Владе Републике Србије које су условљене епидемиолошком ситуацијом. У складу са наведеним предузимаћемо све активности у циљу благовременог обавештавања ученика и родитеља.

Желимо Вам срећан и успешан почетак другог полугодишта!

Колектив ОШ “ Радомир Лазић“ Азања