У оквиру пројекта „Заједно у свету различитости“ који је подржала Екуменска организација из Новог Сада учитељица, Бојана Maринковић, наставница ликовне културе, Јована Кривокућа и педагог, Марина Никосавић су реализовале музичке, ликовне и интеркултуралне радионице. Као резултат рада и вишемесечног дружења настао је филм о Ромима у Азањи, кроз који можемо ближе да упознамо једну културу и обичаје народа који живе у нашем окружењу. Промоција филма за ученике наше школе је одржана почетком новембра у оквиру недеље толеранције. Интеркултурално образовање уважава и подржава различитост у свим областима људског живота, промовише равноправност и људска права, обезбеђује једнаке могућности за све, супротставља се неправди и дискриминацији и промовише вредности на којима на којима почива равноправност. Грант за реализацију малих школских пројеката у оквиру пројекта „Социјалне инклузије Рома и других осетљивих група у Србији“ финансира швајцарска организација HEKS/EPER. Негујмо равноправност, поверење и толеранцију, јер заједно смо јачи!

Цео филм можете погледати на овом линку.