Поводом обележавања Дана школе у Азањи, 21. априла ученици су уз несебичну помоћ наставника припремили пригодан програм. Свечаност је почела извођењем Химне, а затим се свима присутнима обратила директорка школе,  Виолета Кељаћ.  Поздравила је све госте и захвалила се што су својим присуством увеличали овај дан. Посебно нам је задовољство што су свечаности присуствовали и представници локалне самоуправе, госпођа Радмила Радисављевић, председник Скупштине, господин Бранко Ступић, заменик председника Скупштине и господин Жарко Талијан, аутор књиге  „Школство у Азањи“.Овом приликом директорка је даривала  књигом и захвалницом ученике који су освојили награде на литерарном и ликовном конкурсу на тему “ Наше жеље, наши снови“. На свечаности су ученици наше школе представили своје музичке, литерарне, рецитаторске, ликовне таленте и кроз песму, казивање стихова, причу и ликовна остварења изразили све своје дечије снове, жеље, маштања и стремљења. Многобројна публика је сваку тачку поздравила дугим аплаузом. Хвала ученицима и наставницима на уложеном труду, а свим гостима хвала што су својим присуством увеличали Дан наше школе.