У среду 6.септембра 2023.гоодине у храму Светог Јована Богослова у Влашком Долу служен је молебан на почетаку школске године,а одмах сутрадан и у храму Светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана у Азањи за све ученике ОШ „Радомир Лазић“. Молебан у Влашком Долу служио је протојереј Миле Миловановић,а у Азањи протојереј Драгиша Јелић и јереј Страхиња Савковић. У препуном храму ученика, заједно са својим учитељима и наставницима помолили смо се да нам Дух Свети подари мудрост,разум,побожност,да нам да силу и крепост, здравље и дуг живот како би могли да напредујемо у свим врлинама и да школска година буде успешна и благословена. По већ устаљеној пракси молебану у Влашком Долу су присуствовала и деца из вртића „Бубамара“заједно са својом васпитачицом Анђом и учинили да ово молебствије буде још свечаније. На крају молебана свештеници су нас благословили и пожелели  пуно успеха у новој школској години обративши се пригодним беседама,а поруку коју су нам упутили је била да без Бога не можемо ништа да чинимо,да је живот са Богом лепши и лакши,и да треба да будемо упућени једни на друге,јер само тако можемо да напредујемо у врлинском животу.

Ивица Стојковић, вероучитељ