Заједнички пројекат  Министарства унутрашњих послова и Министарства просвете Републике Србије, “Заједно и безбедно кроз детињство“ , реализује се ове школске године  у свим основним школама, а има за циљ унапређење безбедности  деце. У нашој школи организовано је предавање и радионица за све ученике првог и другог разреда и у издвојеном одељењу у Влашком Долу за  све ученике и децу из вртића. Обрађене су три теме „ Пожар“, „ Поплава“ и „Земљотрес“. Ученици су имали прилику да разговарају са предавачима ( ватрогасцима), одгледали  презентације, постављали питања, сазнали најважније информације  о пословима ватрогасаца, као и о поступању у кризним ситуацијама.  На крају су  пробали део опреме коју користе ватрогасци приликом интервенција на терену. Деца су била врло активна и учествовала у реализацији ове радионице , проширили и усвојили нова знања која ће користити да безбедно корачају кроз детињство.