У нашој школи је обележен „Дан розе мајци“, односно међународни дан борбе против вршњачког насиља.  Овај дан се обележава последње среде у фебруару,  под називом „Дан розе мајица“ и има за циљ промовисање толеранције, емпатије, поштовања различитости,  развијања сарадње и оснаживање за ненасилно решавање конфликата. Назван је по иницијативи коју је 2007. године покренула група ученика у Канади након што је ученик Chuck McNeill вербално злостављан од стране својих вршњака зато што је у школу дошао у розе мајици. Он је мајицу носио у знак подршке својој мами која је боловала од карцинома. Те исте вечери, дечаци David Shepherd и Travis Price, купили су 50 розе мајица и сутрадан их делили на улазу својим другарима, који су мајице обукли као знак подршке дечаку који је малтретиран. Од тада, розе мајица представља знак подршке свим ученицима који трпе насиље. На иницијативу Тима за безбедност, различитим активностима у оквиру одељења обележен је  „Дан розе мајци“.